Pedikűr

 Ápolt lábakkal messzebbre jutunk!


A láb ápolása vagyis a pedikűrözés nem csak esztétikai szempontból fontos, hanem egészségügyi okokból is. Sokszor komoly láb betegségek kialakulását előzhetjük meg, a rendszeres pedikűrözéssel.

A bőrkeményedések eltávolításával, körömbenövések megszüntetésével, tyúkszemek kiemelésével javíthatunk komfort érzetünkön.

A talpon képződő bőrkeményedés, tyúkszem által okozott fájdalom, a járás következtében kialakuló kényszeres helytelen lábtartást idéz elő, ami további ortopédiai elváltozásokhoz vezet.

Ez megelőzhető, a mindennapi járásunk minőségét fokozhatjuk, ha idejében keressük fel a pedikűröst, amikor még nincs, vagy kezdődő problémák alakulnak ki a talpon.

 

Esztétikai lábápolás


A láb esztétikai kiemelését fokozhatjuk egy szépen elkészített géllakkozással, illetve hagyományos lakkozással. A lábujjak és a lábfej szőrtelenítésével a lábbőr megfelelő hidratálásával. Télen a lábbőr, illetve a talp kiszáradását paraffinos lábápolással megelőzhetjük, dehidratáltságán javíthatunk.



Körömgomba


Napjainkban szinte már népbetegségnek számít a körömgomba és a bőrgomba. Pedikűrözés közben sokszor találkozunk fertőzött lábakkal. Leggyakoribb előfordulása a közös fürdők, strandok, szállodák zuhanyzói, szaunák, gőzfürdők ahol észrevétlenül tapadnak meg a talpunkon. Elterjedt fertőzés veszély még a munkavédelmi cipők és a katonai bakancsok. Majd csak később kezd kialakulni díszkomfort érzetünk, amikor is viszkető, égető érzés keríti hatalmába a lábbőrünket. Ilyenkor Canesten krémet vagy Egisept sprayt érdemes használni, ami gyorsan és kellő hatékonysággal segít a tünetek kezelésében.


Tyúkszem

Mi is valójában a tyúkszem?

A tyúkszem latinul (clavus) egy megvastagodott bőrfelület, amely a bőr folyamatos súrlódása vagy nyomása miatt alakul ki, leggyakrabban a lábujjakon, talpakon vagy a kezeken. Az érintett területen a bőr védekezésképpen extra keratinréteget képez, ami egy keményebb, megvastagodott részt hoz létre. A tyúkszemek általában fájdalmasak, különösen, ha nyomás éri őket.

Tyúkszem kialakulása:

Nyomás és súrlódás: A szoros vagy nem megfelelő cipők viselése, a lábujjak deformitása (pl. kalapácsujj), vagy a láb egyenetlen terhelése állandó nyomást és dörzsölést okozhat.

Bőr megvastagodása: A bőr védekező mechanizmusa révén megvastagszik a nyomásnak kitett területen, hogy megvédje magát a további károsodástól.

Mag kialakulása: A középpontban gyakran egy kúp alakú, mélyebb rész (mag) alakul ki, ami fokozza a fájdalmat.

Tünetek:

Fájdalom, különösen járáskor vagy cipő viselésekor.

Érzékenység az érintett területen. Kemény, kör alakú bőrkeményedés, amely sárgás színű lehet.

Problémák, amelyeket a tyúkszem okozhat:

Fájdalom és kényelmetlenség: Minden lépésnél kellemetlen érzés, ami hosszú távon megnehezíti a járást.

Gyulladás és fertőzés: Ha a tyúkszemet nem kezelik, a bőr sérülhet, ami fertőzést okozhat.

Mozgáskorlátozottság: A tartós fájdalom miatt az ember kerülheti a mozgást, ami további problémákat, például izomgyengülést okozhat.

Sebek és fekélyek kialakulása: Különösen cukorbetegeknél, akiknél a bőr gyógyulása lassabb, komoly szövődmények, mint fekélyek alakulhatnak ki.

Kezelés:

Nyomás megszüntetése: A legfontosabb a súrlódás és a nyomás csökkentése az érintett területeken. Ez magában foglalja a kényelmes, jól illeszkedő cipők viselését.

Bőrkeményedés eltávolítása: Orvos vagy pedikűrös képes speciális eszközzel eltávolítani a  megvastagodott bőrréteget. Ezt otthon nem javasolt megpróbálni, mert fertőzésveszélyes lehet.

Bőr puhítása: Szalicilsavas kenőcsök és tapaszok segíthetnek felpuhítani a tyúkszemet, így könnyebb eltávolítani.

Tyúkszemtapaszok: Ezek olyan speciális tapaszok, amelyek védik a tyúkszemet a további nyomástól, és segítenek a gyógyulásban.

Lábápolás: Fontos a rendszeres hidratálás, hogy a bő rugalmas maradjon, és ne vastagodjon meg könnyen.

Ortopédiai eszközök: Ha a láb deformitása okozza a tyúkszemet, ortopéd cipőbetétek vagy speciális cipők viselése segíthet.

Ha a tyúkszem ismétlődő probléma, érdemes felkeresni egy pedikűröst és ortopéd orvost, hogy a kiváltó okokat kezeljék.

Fontos! A nyomás hatására kialakuló tyúkszem nem fertőző!

Szemölcs


Bejelentkezés: +36 20 384 7186